Hogyan használjuk helyesen a klímát?

Sokan tartanak a klímaberendezésektől, pedig igazán nincs mitől félni. Ha helyesen használjuk őket, akkor legalábbis minimális a kockázata annak, hogy bármi baj történjen. Legyünk körültekintőek, és akkor nem kell félnünk semmitől!

Rendszeres ellenőrzés

Az első és legfontosabb aranyszabály az, hogy szakemberrel rendszeresen ellenőriztessük a készüléket, hogy hamar ki tudjuk szűrni, ha esetleg baj volna. A hűtőszezon beindulása előtt hívjunk fel egy szerelőt. Érdemes korán szólni, ha szezonban hívjuk, lehet, hogy napokig nem ér rá megnézni a klímánkat.

Melyek a nagyobb, minőségi klímagyártók?

Nekünk is ki kell vennünk a részünket a munkából, folyamatosan kell tisztítanunk az berendezést. Nagyon fontos, hogy ezt elvégezzük, és elpusztítsuk a lerakódott kórokozókat és baktériumokat. Ugye nem szeretnénk, ha az otthonunkat elárasztanák a bacik?

Vigyázzunk! Ha nem használjuk helyesen a klímát, akár komoly betegségeket is elkaphatunk

Vigyázzunk! Ha nem használjuk helyesen a klímát, akár komoly betegségeket is elkaphatunk

Sose irányítsuk magunkra a levegőt!

Soha ne irányítsuk magunkra a klíma levegőjét levegőjét, ne üljünk közvetlenül a berendezésnél, mert súlyos betegségeket szedhetünk össze, akár komoly tüdőgyulladást is kaphatunk. Az a legjobb megoldás, ha minél távolabb vagyunk a légkonditól, még akkor is, ha „olyan jól esik a hideg levegő”. Túl a légúti megbetegedéseken, szem- és bőrszárazságot is észlelhetünk, de akár a fülünk is fájhat tőle.

Szellőztessünk!

Nagy tévedés, hogy be kell zárkóznunk egész nap, ha klíma van a lakásban. Épp ellenkezőleg, nagyon fontos a rendszeres szellőztetés. A klímaberendezés nem hoz valódi új levegőt a lakásba, a már meglévőt használja fel és forgatja. Az esti órákban, amikor már kellemesre lehűlt az időjárás, tárjuk ki az ablakokat és az ajtókat, hogy friss levegő áramoljon be. Éjszakánként nem szükséges légkondit használni, ha nincs túl meleg, akkor akár nyitott ablaknál is alhatunk. Reggel aztán mindent csukjunk be, és már kapcsolhatjuk is be a kondicionálót.

Megfelelő terméket válasszunk!

Nem mindegy, hogy milyen az otthonunk, minden lakásba más és más típusú klíma való, nem mindegy, hogy mekkora területeket szeretnénk lehűteni. Érdemes szakértővel konzultálni. Ha nagyobb területet szeretnénk hűteni, de rossz teljesítményű terméket vettünk, akkor a pénztárcánk bánhatja, mert sokat kell üzemeltetni a légkondit, hogy minden lehűljön, ráadásul a szobában könnyen lehet, hogy vacoghatunk.

Normális hőmérsékletet állítsunk be!

Nem jó dolog azt gondolni, hogy ha kint hőgutát lehet kapni a negyven foktól, akkor egészséges bent húsz fokra állítani. A kinti hőmérséklethez képest bent nagyjából öt-tíz fokkal legyen hűvösebb, akkor nem fogjuk úgy érezni, hogy elájulunk, ha kimegyünk az utcára.

Hozzászólás írása